2013.11.14-17. SKOKI k/ WĄGROWCA "WielkoPOLSKA BOCCIA 2013" - International Polish Boccia Championships

PDFDrukujEmail

Mamy   Wice-mistrza  Polski  2013  !!!

Konrad  Lipowski  -  Wice-mistrzem  Polski  2013  !!!

Kamil  Szeląg  -  2 miejsce  BC1  Mistrzostw  Polski  !!!

Łukasz  Brożek  -  3 miejsce  BC3 Pary  International  Polish  Boccia  Championships !!!

Stowarzyszenie START we współpracy z Polską Federacją Bocci Niepełnosprawnych był gospodarzem Międzynarodowych Zawodów Bocci "WielkoPOLSKA  BOCCIA  2013" - International Polish Boccia Championships pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka. W zawodach o randze Mistrzostw Polski poza reprezentacją narodową i zawodnikami z 11 polskich klubów wystartowali reprezentanci Norwegii, Chorwacji, Rosji, Hiszpanii i Niemiec.

Były to największe w historii zawody Bocci paraolimpijskiej w Polsce. Ich rangę podniosła na pewno wizyta prezesa BISFed - Światowej Federacji Bocci - Davida Hadfielda. Uroczsyte otwarcie odbyło się w piątek 15 listopada o godz. 14.30 w hali sportowej Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Skokach, ul. Rogozińska 1.

Z Klubu Sportowego "KONAR" pojechało 6 zawodników startujących w trzech kategoriach. Brożek Łukasz - BC3, Marcin Dzierżyc - BC2, Konrad Lipowski - BC2, Bolesław Sobolewski - BC2, Kamil Szeląg - BC1 oraz Patryk Szuba - BC2. Zawody były niezwykle trudne, wymagały od zawodników wytrzymałości i naprawdę bardzo dobrej gry, wzięli w niej udział czołowi zawodnicy zagranicznych ekip, uczestnicy wielu prestiżowych imprez sportowych i paraolimpiad. Stąd też ogromnym sukcesem jest 2 miejsce zawodnika z lubelskiego Klubu "Pamara" - Mateusza Urbańskiego, obecnego Mistrza Polski. Z naszych zawodników największym sukcesem może się poszczycić Konrad  Lipowski, który od lat jest w ścisłej czołówce polskich zawodników bocci, ale te zawody to jego ogromny sukces. Po bardzo trydnych i zaciętych meczach m.in. z Mateuszem Urbańskim, który przegrał 1 punktem w dogrywce, Konrad uplasował się na 2 miejscu i uzyskał tutuł   -   Wice-mistrza Polski 2013.                                                                                                                 Brawo  Konrad  -  jesteś  wielki  -  ogromne  gratulacje  !!!

Drugie miejsce zajął też Kamil Szeląg w kategorii BC1, a Łukasz Brożek zajął 3 miejsce w parach razem z kolegami z Zamościa - Michałem Kozyrskim i Bartkiem Nowosadowskim. Łukasz zdobył też nagrodę Fair Play, którą otrzymał za pożyczenie swojej rynny Norweżce, której sprzęt zagubił się na lotnisku, a także zajął 3 miejsce razem z Konradem Stępniewskim z Zielonej Góry i Zbigniewm Bednarkiem z Konopisk w rozgrywkach parami dla tych zawodników, którzy zakończyli już rywalizację w kategorii BC3 - "Happy Lucky Loosers BC-3 Pary". Pozostali nasi zawodnicy powychodzli ze swoich grup zajmując w końcowej klasyfikacji wysokie miejsca. Ogromne gratulacje dla całej ekipy "KONARA". I tak oto kolejne już IV Mistrzostwa Polski zostały zakończone - do zobaczenia za rok !!!